آزمایشگاه تغذیه

آزمایشگاه تغذیه میناطیور با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن و فناوری بالا و با مطالعه و بررسی به روزترین مقالات علمی و روش‌های فناورانه‌ی دنیا اقدام به تدوین روش‌های مطلوب آزمایشی می‌نماید که  هدف از آن ارائه نتایج دقیق و صحیح در زمینه‌ی آزمایشات مربوط به تغذیه و به ویژه تغذیه‌ی طیور است.

در این آزمایشگاه علاوه بر آزمایش‌های متداول تغذیه‌ای، اندازه‌گیری فعالیت آنزیم‌ها با دقتی در خور انجام میشود. این آزمایش‌ها که شامل تعیین فعالیت انواع آنزیم (فیتازها، پروتئازها، کربوهیدرازها و لیپازها)‌ به صورت آنزیم خالص، تعیین فعالیت آنزیمی در خوراک و تعیین فعالیت آنزیمی با شبیه‌سازی شرایط پلت در آزمایشگاه است با تکیه بر روش‌های علمی و فنی که در سطح جهانی مورد تأیید آزمایشگاه‌ها و افراد علمی برتر قرار دارد، طراحی و اجرا شده‌اند تا زمینه‌ساز تحقق بخشیدن به یکی از اهداف مهم بخش علمیِ مجموعه علمی صنعتی میناطیور در زمینه برداشتن گام‌های پیشرو برای تعیین فعالیت آنزیم‌ها به شیوه‌ای اصولی و برپایه‌ی دانش و پژوهش در کشور عزیزمان ایران باشد.

آزمایشگاه تغذیه میناطیور همچنین با به کارگیری روش‌های علمی و نوین در مبحث اندازه‌گیری میزان مواد معدنی به صورت آزاد یا ترکیبات چنگاله‌ای (Chelated compounds)، تعیین دقیق رطوبت به عنوان عاملی مهم در حفظ کیفیت مواد و سطح خاکستر موجود در خوراک، پریمیکس‌ها، مکمل‌ها و کنسانتره‌های مورد استفاده در تغذیه‌‌ی دام، طیور و آبزیان در حال فعالیت و آماده خدمت‌رسانی است.

 

 

 

 

شرایط پذیرش نمونه:

 

  

- فقط نمونه‌های غیر بیولوژیکی از قبیل نمونه‌ی دان، مواد خوراکی، مکمل، کنسانتره و... قابل دریافت و آزمایش هستند.

- همه‌ی نمونه‌ها باید با برچسب شناسایی دقیق (کد، بهترین شرایط نگهداری، تاریخ تولید و تاریخ انقضا و غیره) معرفی شوند.

- تمامی نمونه‌ها باید همراه با فرم مربوط به شناسایی آن نمونه که در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، ارسال شوند. تکمیل این فرم‌ برای کمک به قابلیت ردیابی نمونه در طول فرآیند دریافت، آزمایش و ذخیره سازی مورد نیاز است.

- کلیه مشخصات نمونه شامل: محل جمع آوری نمونه، آدرس، دلیل نیاز به انجام آزمایش، شکل ارسال نمونه، موارد مربوط به برآورد کمتر، مصرف بیش از حد یا مسمومیت، باید به طور کامل و دقیق در فرم ارسال نمونه درج شود.

- نمونه‌ها باید بدون درج نام تجاری ارسال شوند.

- هدف از نمونه برداری و انجام آزمایش باید در فرم ارسال نمونه قید شود.

- برگه ارسال نمونه باید با خط خوانا و بدون خط خوردگی تحویل داده شود.

- نمونه‌های حساس به گرما باید حتما  در ظروف دارای عایق‌بندی در مجاورت بسته‌های یخ به آزمایشگاه منتقل شوند.

- برای اکثر نمونه‌ها احتیاج به 2۵0 -200 گرم نمونه جهت آزمون و 2۵0 -20۰ گرم جهت تکرار آزمون می‌باشد.

  

 

 

 

بالا